Latest Posts

Maturantja nga Prishtina u shoqërua me ‘Ferrari’ në mbrëmjen e maturës (Video)

Maturantja nga Prishtina u shoqërua me ‘Ferrari’ në mbrëmjen e maturës (Video)

Maturantët kosovarë jo pak herë bëhen temë e mediave, kjo pasi kujdesi dhe idetë kreative rrëmbejnë gjithnjë vëmendje. E tillë ka qenë paraqitja e ...
Maturantja e cila mori vëmendjen,kaq e bukur u duk ja dhe.. (Video)

Maturantja e cila mori vëmendjen,kaq e bukur u duk ja dhe.. (Video)

Maji është muaji që organizohen mbrëmjet e maturës. Kësaj nate rëndësi i ka kushtuar edhe maturanjta nga Fush Kosova, Finesa Rama. Për veshjen e ...
Martohet me Gaz Pajën me 1 Qershor, dalin fotot e vajzës misterioze duke festuar si e “çmendur” (Video)

Martohet me Gaz Pajën me 1 Qershor, dalin fotot e vajzës misterioze duke festuar si e “çmendur” (Video)

Aktori shumë i dashur për publikun e që na ka bërë të qeshim gjithnjë me batutat e tij, Gazmend Paja do i japë fund beqarisë në 1 qershor. Pak ditë ...
Bëhet baba në moshën 92-vjeçare (Video)

Bëhet baba në moshën 92-vjeçare (Video)

Gruaja e një palestinezi 92-vjeçar ka sjellur në jetë një vajzë. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Khalil, në Bregun Perëndimor. Mahmoud-al Adam e k ...
“Nëse s’do të ishte për ta, s’do kisha mbijetuar”, u rrit nga qentë e rrugës, 27-vjeçari tregon se si e ushqenin dhe e mbanin ngrohtë gjatë natës (Video)

“Nëse s’do të ishte për ta, s’do kisha mbijetuar”, u rrit nga qentë e rrugës, 27-vjeçari tregon se si e ushqenin dhe e mbanin ngrohtë gjatë natës (Video)

Një burrë i cili u rrit nga qentë e rrugës kur ishte fëmijë, ka treguar se si kafshët i shpëtuan atij jetën. Ivan Mishukov, tani 27-vjeç, u shpëtua ...
“Piter Pan” i plotëson ëndrrën Xheisonit (Video)

“Piter Pan” i plotëson ëndrrën Xheisonit (Video)

Ëndrra e Xheison Baftit ishte që kur të rritej ta bënte familjen e tij me një shtëpi të re. Por ai nuk do të ketë nevojë të presë kaq shumë, pasi kjo ...
Maturantja nga Peja e dizajnon vetë fustanin e saj më pako të cigareve (Video)

Maturantja nga Peja e dizajnon vetë fustanin e saj më pako të cigareve (Video)

Kjo është maturantja nga Peja, e cila për mbrëmjen e saj të maturës nuk ka vendosur ta blejë apo porositi fustanin e saj, por me duart e saj e ka diza ...
Mjekra e meshkujve më e papastër se lëkura e qenit (Video)

Mjekra e meshkujve më e papastër se lëkura e qenit (Video)

Një studim i kohëve të fundit ka zbuluar se mjekra e meshkujve fsheh më shumë baktere se lëkura e një qeni. Ky hulumtim ka krahasuar mostrat e bakt ...
Dësh.mia tron ditë.se e ish-studentes: Kam bërë prakti.kën atje, Gratë vinin për të lindur, infermieret shikonin filxhan dhe.. (Video)

Dësh.mia tron ditë.se e ish-studentes: Kam bërë prakti.kën atje, Gratë vinin për të lindur, infermieret shikonin filxhan dhe.. (Video)

Një ngja.rje e rën.dë ndo.dhi para dy ditësh në mate.rnite.tin e Elbasanit.Ditën e sotme, famil.jarët e 25-vjeçares Rexhina Debrovës kanë prot.estu.ar ...
Alketa Vejsiu do i ndërtojë shtëpi familjes së “Tarameles” e cila jeton në kushte të vështira?

Alketa Vejsiu do i ndërtojë shtëpi familjes së “Tarameles” e cila jeton në kushte të vështira?

Alketa Vejsiu ditën e sotme ka qenë për vizitë tek familja e njërit nga fëmijët e emisionit “Në Kurthin e Pitër Pan”, shkruan GazetaBlic. Moderator ...